Apple Kullanıcılarına Ne Sunuyor

Apple akıllı telefon sektöründeki yüksek pazar payının ardından akıllı saat sektörüne de giriş yapmayı hedefliyor. Bu bağlamda Apple’ın ilerleyen süreçte telefon ve saatin entegreli bir şekilde kullanıma açacağı düşünülüyor. Özellikle yeni modellerle beraber kullanıcıya sunulan sağlık uygulamalarının akıllı saat sektörünün gelişimiyle beraber daha da gelişeceği konusunda görüşler oldukça kuvvetli.

Özellikle koşu mesafesi, yakılan kalori ve nabız ölçümü gibi birçok imkanı tek cihazda buluşturmaya çalışan Apple bunu şimdiden başarmış gibi gözüküyor. Bu piyasada da en büyük rakibi konumundaki Samsung’un da özellikle sağlık sektörüne yönelik projeler ürettiği bilinen bir gerçek. Son model olan Galaxy S5’de bu uygulamaların tamamına yer veren Samsung’un da Apple Watch’tan farklı bir yol takip edeceği düşünülmüyor.

Apple’ın 512 MB Ram ve 4 GB depolama alanı şimdilik fazlasıyla yeterli. Apple Watch için 8 GB opsiyonel model üzerinde de çalışılıyor. Yaklaşık olarak bir günlük bir batarya deneyimi yaşatacak Apple Watch’ın gün içinde bizi yalnız bırakması da mümkün gözükmüyor.