sonyxperiaz3

Batarya Rekortmeni Sony Xperia Z3

IFA 2014 kapsamında tanıtılan ancak iki dev Samsung ve Apple’ın gerisinde kalarak, adından pek söz edilmeyen Sony Xperia Z3 büyük bir başarıya imza attı diyebiliriz. Phonearena uzun zamandır yaptığı gözlemlerin, testlerin sonucunu açıklayarak Sony’nin talihini değiştirecek bir farkı yakaladı.

Phonearena isimli internet sitesi, yaptığı testler doğrultusunda bu zamana kadar en uzun süre kullanım sunan cihazın Sony Xperia Z3 olduğunu açıkladı. Tam olarak şarj edilmesi (3100 mAh) ile beraber 9 saat 29 dakika boyunca kullanıma olanak sunan Sony Xperia Z3’ün en ciddi rakibi ise 4100 mAh gibi oldukça büyük bir batarya ile yarışa katılan HuaweiAscendMate 7 oldu.

Büyük merakla beklenen ve kimilerine göre çok da büyük bir başarıya imza atamayan iPhone ise bu testlerde son derece geri planda kendine yer edindi. Test sonucuna göre iPhone 6 Plus, HtcOne M8’in hemen ardında kendine yer edinirken, Apple iPhone 6 sınıfının ciddi rakiplerinin gerisinde kendine yer bulabildi.

Testin dikkat çeken bir ayrıntısı ise Xperia Z3 modelinden önce piyasaya sunulan ve beğeni toplayan Xperia Z2’nin de test sonuçları doğrultusunda ikinci sırada kendine yer edinmesi oldu.